ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΗΣ SETRAINING BY SPORTEVENT ΣΤΟ 5Ο POIKILO NIGHT TRAIL

Το Σάββατο 1 Ιουλίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο Ποικίλο Όρος το 5ο Poikilo Night Trail που διοργάνωσε ο Ποδηλατικός Δρομικός Σύλλογος Οδυσσέας Πετρούπολης.

Το event περιελάμβανε δυο διαδρομές νυχτερινού ορεινού τρεξίματος (MTR) 5 χιλιομέτρων για αρχάριους δρομείς και περιπατητές και 10 χιλιομέτρων για έμπειρους δρομείς, καθώς και αγώνα νυχτερινής ορεινής ποδηλασίας (MTB) 25 χιλιομέτρων.

Από την ομάδα της SE Training by Sportevent  στην απόσταση των 5 χιλιομέτρων συμμετείχαν ο Παπατσάκωνας  Δημήτρης που κατέκτησε την 8η θέση με χρόνο 0:27:39 και ο Θώδης Δημήτρης που κατέλαβε την 17η θέση με χρόνο 0:33:51.

Παρότι ο αγώνας ήταν νυχτερινός οι δρομείς ταλαιπωρήθηκαν αρκετά από την ζέστη, καθώς βρισκόμασταν στο επίκεντρο του καύσωνα.

Σύντομα θα ανακοινωθούν οι προϋποθέσεις ένταξης αλλά και οι παροχές προς τα μέλη της SE Training.